Radnički preokretom do važne pobede - iKragujevac

Rukometašice Radničkog su u okviru 6. kola SRLS savladale ekipu Železničara rezultatom 27:25, poluvreme 10:14.

Do 14. minuta se vodila ravnopravna borba, rezultat na semaforu je glasio 6:6. Od tog trenutka su gošće zaigrale čvršće u odbrani, raznovrsnije u napadu i došle do maksimalnih 12:7 u 25. minutu utakmice. Do kraja poluvremena Tigrice su smanjile rezultat na 10:14.

Tigrice su drugo poluvreme počele maksimalno angažovano i borbeno u odbrani a iz takve igre su krenule i jako i odgovorno u napadu, tako da je rezultat glasio 14:14 u 37. minutu. Rezultatska klackalica je trajala narednih 7 minuta, a onda su domaće igračice preokrenule rezultat i sigurnom igrom došle do dragocenih bodova.

Kuriozitet je da su Tigrice svele gošće na samo 4 data gola u prvih 18 minuta drugog dela igre. U tim trenucima se istakla golman Snežana Ležaja koja je na kraju sakupila 17 odbrana.

Sledeću utakmicu 7. kola SRLS Radnički će gostovati u Jagodini.