Devetka Ekonomca protiv Nišlija - iKragujevac

U derbiju desetog kola Prve futsal lige Srbije Ekonomac je deklasirao trenutno vodeću ekipu Kalče rezultatom 9:1.

Prvo poluvreme proteklo je u dominantnoj igri domaće ekipe pa je rezultat u tom delu glasio 3:0 za Ekonomac. Najmlađi i možda najbolji igrač ove utakmice Danilo Kostić u osmom minutu samo je egzekutor veoma uigrane akcije iz kornera. Marko Pršić, veliko pojačanje polako ulazi u formu i ritam posle neugodne povrede. Slobodan udarac sa oko 12 metara pretvara u drugi gol za svoju ekipu. Miloš Stojković minut pre kraja prvog poluvremena "krade" loptu odbrani Kalče i snažnim udarcem pogađa gornji desni ugao gola golmana Pavlovića.

U drugom poluvremenu viđeno je još sedam golova. Seriju nastavlja Miloš Simić u 26 minutu. Sve bolji Aleksandar Stepić u 35 minutu povećava rezultat na 5:0. minut kasnije kazneni udarac sa 10 metara nije problem Nikoli Matijeviću i to je još jedan gol u mreži gostiju. A onda u 37. minutu bravura kapitena Vidana Bojovića, brz prodor po levoj strani, start golmana i još jednog igrača Kalče nije bio dovoljan jel veliki majstor malog fudbala provlači loptu između njih dvojice koja lagano ulazi u gol. Majstor je dobio veliki aplauz za ovaj potez. Gosti postižu počasni pogodak u 39. minutu čime su nagrađeni za srčanu i iznad svega fer i korektnu igru. Tačku na ovu utakmicu u 40. minutu stavlja mladi Denis Ramić koji lukavim udarcem matira po deveti put veoma zapaženog  Pavla Pavlovića.

izvor/foto: ekonomac.com