KRAGUJEVČANI U RIJU: Stižu medalje i u Kragujevac! (FOTO) - iKragujevac

Vesti

Protekle Olimpijske igre u Rio de Žaneiru donele su dosta uspeha srpskim sportistima. Među osvajačima medalja našli su se Kragujevčani bilo kao aktivni sportisti ili članovi stručnog štaba.

Kragujevačka košarkašica Jelena Milovanović osvojila je bronzanu medalju sa ženskom košarkaškom reprezentacijom Srbije.

Ona je čitav turnir odigrala sjajno sa 15,5 poena po meču i bila je najbolji strelac na ovom takmičenju.

Medaljom  u Riju okitio se i pomoćni trener ženske odbojkaške reprezentacije Bojan Perović, osvojili su prvu olimpijsku medalju  za našu zemlju od kada se na ovim prostorima igra odbojka. Naše odbojkašice su na olimpijskom turniru zauzele drugo mesto i osvojile srebro, pošto su u finalnom duelu izgubile od reprezentacije Kine rezultatom 3:1

Takođe, Vlada Radović, fizioterapeut vaterpolo reprezentacije Srbije, vraća se sa zlatnom medaljom.

Naravno treba spomenuti i Kragujevčanina Milutina Stefanovića koji je osvojio 12. mesto u gađanju vazdušnom puškom.

Mnogi Kragujevčani su bili sve vreme u Riju i podržavali naše sportiste.