Rukometaši Radničkog osvojili Kup Srbije - grupa Zapad - iKragujevac

Rukometaši Radničkog 1964 su u finalnoj utakmici Kupa Srbije-grupa Zapad savladali superligaša,ekipu „Mokra Gora“ iz Zubinog Potoka rezultatom 28-22,poluvreme 16-10 i osvojenim trofejom podigli samopouzdanje pred nastavak prolećnog dela šampionata u kome imaju najviše ambicije.

Granitna odbrana Kragujevčana je dala rezultat na samom početku utakmice i rezultirala prednošću od velikih 4 razlike pogotkom Kneževića u 4-om minutu.Rano vođstvo i organizovana igra u oba pravca je i odredilo dalji tok utakmice.Rukometaši Radničkog su održavali prednost tokom kompletnog prvog dela igre,a na samom kraju je i povećali i sa 6 golova razlike( 16-10) odlaze na 10-minutni odmor.

Večeras desetkovana povredama i bolešću par igrača,ekipa Radničkog je nastavila u istom stilu i u drugom poluvremenu.Domaćin nije dozvolio protivniku da se trgne i proba da smanji prednost,koja je u više navrata iznosila i 8 golova.Večeras solidno popunjenu halu Jezero i svoje navijače su pred kraj utakmice „počastili“ sa par atraktivnih poteza i dva cepelina u režiji tandema Stanojev-Tomić, koje je domaća publika nagradila frenetičnim aplauzima.Konačan rezultat 28-22 i početak slavlja zbog osvajanja prvog trofeja,upriličena je i dodela medalja i pehara,u kojoj domaći igrači nisu zaboravili svoje povređene drugove.

U redovima domaćina najefikasniji su bili Bojan Tomić sa 7 i Veselin Stevanović sa 6 pogodaka,dok je kod Mokre Gore najraspoloženiji bio Aleksandar Nikolić sa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice : Bojan Tomić

Rukometaše Radničkog očekuje žreb za osminu finala I nastavak takmičenja u kupu Srbije.k21.jpg