Kragujevački Radnički slavio minimalcem u Surdulici! - iKragujevac

Sport

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca odneli su sva tri boda sa gostovanja u Surdulici, pobedivši tamošnju ekipu Radnika rezultatom 1:0 u okviru 24. kola Superlige Srbije.

Izabranici Feđe Dudića su zasluženo trijumfovali na jugu Srbije. Kragujevčani su od prvog minuta pokazali ozbiljne namere i želju za pobedom, ali odbrana domaćina predvođena Dušanom Đorđevićem bila je neprobijena u prvom delu utakmice.

U nastavku susreta, ofanziva Radničkog je poprimila zamaha, stvarajući sve više šansi. Ipak, tek u 92. minuti utakmice, odnosno u sudijskoj nadoknadi vremena, pala je odluka. Kilian Bevis je iskoristio asistenciju Pavla Ivelje i pobrinuo se za minimalnu pobedu Kragujevčana.

Zahvaljujući ovom trijumfu, Radnički se na tabeli Superlige izjednačio sa Čukaričkim na četvrtom mestu sa 38 bodova, dok imaju četiri boda više od pete plasirane ekipe Novog Pazara.