Radnički 1923 trijumfuje nad imenjakom iz Niša u uzbudljivoj utakmici! - iKragujevac

U 20. kolu Superlige, domaći Radnički 1923 uspešno je savladao istoimeni klub iz Niša rezultatom 3:2 (1:0). U emotivnoj i uzbudljivoj utakmici, Kragujevčani su poveli zgodnim golom Sahlija u 7. minutu, a prednost je duplirao Vidosavljević u 47. minutu.

Nišlije nisu bacile pušku u žito i smanjile deficit golom Bamidelea u 73. minutu. Cvetković je zatresao mrežu deset minuta kasnije, davajući nadu gostima u izvlačenje boda. Međutim, domaći Radnički 1923 je uspeo sačuvati pobedu i pokloniti svojim navijačima tri boda.

Ključni trenuci:

• 7. minuta: Sahlija otvara golom za domaćine.
      • 47. minuta: Vidosavljević povećava vodstvo Radničkog 1923 na 2:0.
      • 59. minuta: Vidosavljević ponovo zabilježa svoj potpis i dovodi domaćine na 3:0.
      • 73. minuta: Poslednje pojačanje Niša, Bamidele, smanjuje deficit na 3:1.
      • 85. minuta: Cvetković daje Nišlijama nadu za bod, ali domaći uspešno brane pobjedu.

Reakcije:

Trener domaćeg tima izrazio je zadovoljstvo igrom i borbom svojih igrača, dok je strateg Niša priznao da je poraz zaslužen, ali da njegovi igrači imaju potencijal za više.

Značaj pobede:

Ova pobjeda predstavlja važan korak za Radnički 1923 u borbi za opstanak u Superligi, dok Niš ostaje u donjem delu tabele.