KRAGUJEVAC: Partizan dobio utakmicu na terenu, Radnički na tribinama! (FOTO) - iKragujevac

Kragujevcani su večeras mogli da uživaju u pravom košarkaškom spektaklu! KKK Radnički ugostio je KK Partizan.

Borba Davida i Golijata, ekipe čijih par prvotimaca ima petnaest godina, veliko srce, talenat i upornost nasuprot bivšem evropskom prvaku, višestrukom osvajaču Jadranske lige, višegodišnjem uzastopnom državnom prvaku.

Radnički je sjajno otvorio utakmicu pogodivši šut za tri poena. Nakon toga, Partizan je napravio seriju od 13:0 koju Radnički prekida pogocima iz slobodnog bacanja.

Prva četvrtina pripala Partizanu, rezultatski- 19:9.

Kraj druge četvrtine - 38:31 za Partizan.

Radnički ovu deonicu završava na način na koji je i počeo utakmicu, pogotkom za tri poena. Druga četvrtina donela je znatno uzbudljiviju košarku. U prvih pet minuta druge četvrtine viđene su lepe akcije sa obe strane.

Košarkašima Radničkog se "opustila ruka" tako da su bolje pogađali šuteve iz igre. Učinak domaćih bi bio bolji da su bili precizniji sa linije penala.

Kraj treće četvrtine - 60:48 u korist Partizana.

Radnički se ne predaje ali beogradska ekipa kažnjava i najmanju grešku domaćih sigurnim poenima što otežava Radničkom da značajnije smanji rezultatsku razliku.

U četvrtoj četvrtini Partizan pokazuje dominaciju i sigurnom igrom rutinski utakmicu privodi kraju.

Utakmica je završena rezultatom 81:61 (za Partizan)

Kao što su igrači Partizana dobili utakmicu na terenu, navijači Radničkog su ubedljivo dobili utakmicu na tribinama!

Sjajno navijanje koje se orilo Halom, čulo se iz preko dve stotine grla najvatrenijih Crvenih Đavola koji su, medju nešto manje od 3000 posetilaca, bodrili domaće od prvog do poslednjeg minuta.