Remi Ekonomca u Nišu - iKragujevac

Vesti

U derbiju 8. kola Prve futsal lige klubovi malog fudbala Kalča i Ekonomac su u utakmici koja je obilovala uzbuđenjima u Nišu podelili bodove odigravši 3:3.

Kalča je na taj način zadržao lidersku poziciju na tabeli sa tri boda prednosti u odnosu na aktuelnog šampiona.

Derbi je na svaki način opravdao epitet koji je poneo susret lidera i vladajućeg šampiona.

U utakmici koja je obilovala uzbuđenjima Ekonomac se bolje snašao i poveo golom Pavlovića u 14. minutu.

Domaćin je do poluvremena stigao do izjednačenja golom Ilića iz kaznenog udarca.

U nastavku posle dosta propuštenih prilika gostiju, Nišlije su drugim golom Ilića jedini put put povele sa 2:1.

Šampion je brzo uzvratio. Samo šesdesetak sekundi kasnije Jovanović je poravnao rezultat, a Stojković nakon dva minuta u potpunosti preokrenuo rezultat.

Novo izjednačenje stiglo je u 35 minutu kada je Milojević savladao Bilića. Prava drama odvijala se u poslednjem minutu. Prvi sudija Damir Radović je u nepunih 30 sekundi dosudio dva penala za Kalču. Prvi je najbolji igrač domaćina Ilić promašio dok je šut Zlatkovića odbranio golman Kragujevčana.

Trener Ekonomca inače rođeni Nišlija Vladan Cvetanović posle svega bio je zadovoljan epilogom derbija.

Ekonomac je zbog predstojećeg nastupa u ligi šampiona odložio utakmicu 9. kola koju će sa Vranjem u sportskoj hali Jezero odigrati u novom terminu.