Novi Pazar ubedljiv na „Čika Dači“ - iKragujevac

Sport
Fudbaleri Radničkog, u 16. kolu Super lige, pretrpeli su ubedljiv poraz na stadionu „Čika Dača“ od ekipe Novog Pazara rezultatom 4:0.

Kragujevački klub je prekinuo seriju od četiri uzastopne pobede u prvenstvu.

Ekipa Novog Pazara potpuno je nadigrala Radnički i zasluženo došla do trijumfa na stadionu „Čika Dača“ na startu drugog dela Super lige.

Gosti su do prednosti došli u 14. minutu pogotkom Marka Obradovića, na asistenciju LJajića.

Samo tri minuta kasnije isti igrač povisio je na 2:0 kada je iskoristio centaršut Karaklajića.

Ekipa Novog Pazara, koja je sve vreme kontrolisala igru, mogla je da u finišu prvog poluvremena reši sve dileme oko pobednika meča, ali Suma nije iskoristio dobru priliku.

Kapiten gostujućeg tima je propušteno nadoknadio u 61. minutu kada je, nakon preciznog dodavanja LJajića, postigao treći gol za goste.

Konačan rezultat postavljen je u 82. minutu.

LJajić je izašao sam pred gol Radničkog i rutinski poslao loptu u gol, 4:0 za Novi Pazar.

Radnički u ovom meču nije ličio na tim iz prethodnih mečeva. Kragujevčani su prekinuli seriju od četiri uzastopne pobede u prvenstvu.

Radnički, koji je ovim porazom izgubio mesto u gornjem delu tabele, u narednom kolu igraće sa Čukaričkim u Beogradu.