Odlični Tomić poveo Radnički do ubedljive pobede - iKragujevac

Sport
Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca savladali su Kolubaru sa 3:0 u meču 16. kola Super lige Srbije.

Utakmicu je obeležio sjajan gol kapitena Kragujevčana Nemanje Tomića iz slobodnog udarca.

U prvih pola sata nismo videli mnogo dobrog fudbala na "Čika Dači", igralo se između dva šesnaesterca, ali bez pravih šansi.

A onda su domaći imali "slobodnjak" sa nekih tridesetak metara od gola Kolubare, loptu je uzeo Nemanja Tomić i poslao loptu pravo u rašlje za radost domaćih navijača.

Bivši fudbaler Partizana mogao je da postigne i drugi pogodak samo četiri minuta kasnije, izašao je sam ispred golmana Stanivukovića, ali je u poslednji čas intervenisao defanzivac Ademović i otklonio opasnost.

Sporna situacija dogodila se u 51. minutu u kaznenom prostoru Kolubare. Fudbaler gostiju Lončar igrao je rukom, a sudija Danilo Nikolić posle intervencije VAR-a dosudio penal za Radnički. Odgovornost je preuzeo Milutin Vidosavljević i udvostručio prednost svog tima.

Konačan rezultat postavio je Dušan Soiljković snanžni udarcem sa ivicem šesnaesterca u 69. minutu.

Kragujevčani su ovom pobedom preskočili Kolubaru na tabeli. Sada je Radnički na osmom mestu sa 21 bodom, dok su Lazarevčeni na poziciji niže sa dva boda manje od današnjeg rivala.