Atletičari Radničkog na Beogradskom prvenstvu ostvarili dobre rezultate - iKragujevac

Proteklog vikenda održano je Beogradsko prvenstvo u Atletskoj dvorani, gde su atletičari AK Radničkog ostvarili i dobre rezultate i neke neočekivane prepreke.

Srebrna medalja za Acića, promašena šansa i povrede:

• Pionir Aleksa Acić je zauzeo drugo mesto i osvojio srebrnu medalju u trci na 60m. Međutim, njegova trka na 300m, gde je bio favorit, završena je diskvalifikacijom zbog greške na startu.
  • Aleksandra Babić nije uspela da se domogne medalje u finalnoj trci na 800m, isto kao ni mladja pionirka Dunja Božović u skoku u dalj.
  • Najveća nesreća takmičenja bio je nenastup Magdalene Stevanović u petoboju za seniorke. Ona je zbog povrede morala propustiti takmičenje i izgubiti priliku da osvoji zlatnu medalju za koju je bila glavni favorit.

Rezultati pokazuju da i mladi atletičari Radničkog imaju potencijal, i svakako treba pratiti njihov razvoj u budućnosti.