KRAGUJEVAC JE PONOSAN: Imamo novo sportsko čudo, Aleksandar Komarov kragujevački zet je postao prvak Evrope u rvanju - i to kako! - iKragujevac

Sport
Rvač reprezentacije Srbije Aleksandar Komarov ne samo da je osvojio zlato na Evropskom prvenstvu u kategoriji do 87 kilograma, nego je to uradio na impresivan način.

Aleksandar Komarov je rvač koji se takmiči za Rvački klub Kragujevac, a koji se oženio sa našom kragujevčankom Nevenom Vulović, nekadašnja reprezentativka, članica Rvačkog kluba Kragujevac. Danas zajedno žive u našem Kragujevcu.

Na putu do finala Komarov je pobedio Litvanca Martinasa Nemsevičijusa sa 7:0, a zatim je bio bolji od Mađara Ištvana Takača, aktuelnog prvaka Evrope.

To je bio prvi od podviga.

Naredni se desio u četvrtfinalu.

Tada je srpski reprezentativac savladao i olimpijskog šampiona, Žana Belenjuka iz Ukrajine, sa 3:1.

U polufinalu je istim rezultatom, 3:1, pobedio Islama Abasova iz Azerbejdžana, a u borbi za zlato Komarov je finalu za protivnika imao Turčina Alija Čengiza i savladao ga sa 4:1.