Bane Ivanović golom u 93. minutu odneo trofej Lige Evrope u London! [Video] - iKragujevac

Golom srpskog reprezentativca Branislava Ivanovića u 93. minutu utakmice Čelsi pobedio Benfiku 2:1 i osvojio Ligu Evrope

Očekivali su se produžeci u Amsterdamu, ali je onda skočio Branislav Ivanović posle kornera i pogodio!

Prokletstvo Benfike u evrokupovima se nastavlja. "Orlovi" su doživeli sedmi uzastopni neuspeh u finalima.

Benfika je bila bolja, ali je Čelsi poveo posle tačno sat vremena igre. Fernando Tores uspeo je da pobegne Luisau i da pogodi mrežu, iako je malo nedostajalo da Garaj uklizavanjem spreči vođstvo Engleza.

Na zadovoljstvo navijača Benfike, prednost "plavaca" nije potrajala, svega osam minuta. "Orlovi" su uspeli da izjednače iz penala, pošto je prethodno Aspilikueta igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Lisabonski klub imao je bolje prilike, ali je Čelsi propustio veliku šansu u 88. minutu. Tačnije, Frenk Lampard je u dva navrata demonstrirao kakav razoran šut poseduje. U prvom poluvremenu Moraeš je uspeo da skrene loptu u korner, a pred kraj regularnog toka imao je puno sreće.

Lampard je strašno šutirao sa 20 metara, a lopta je pogodila prečku i odbila se ka sredini terena.

BENFIKA: Moraeš, Almeida, Melgareho (od 66' Džon), Garaj (od 78' Žardel), Luisao, Peres, Moreno (od 66' Lima), Matić, Gajtan, Salvio, Kardoso.

ČELSI: Čeh, Aspilikueta, Kol, Ivanović , Kejhil, Lampard, Luiz, Ramires, Oskar, Mata, Tores.

{youtube}SkFh-Gg0-54{/youtube}