Sedam medalja za ”Šumadija karate dođo” na Prvenstvu Balkana u Skoplju - iKragujevac

Na Prvenstvu Balkana u tradicionalčnom karateu koje je održano u Skoplju, članovi „Šumadija karate dođoa“ osvojili su sedam medalja – tri zlatne i četiri bronzane.

Svoj prvi nastup za reprezentaciju Srbije, Neda Milovanović je krunisala zlatnom medaljom u katama u konkurenciji devojčica od 8 i 9 godina.

Matija Mladenović se svojim debitantskim nastupom za reprezentaciju Srbije izborio za bronzanu medalju, dok je Jovana Jovanović sjajnim nastupima u konkurenciji devojčica od 8 i 9 godina osvojila dve zlatne medalje.

Olivera Petković se okitila sa dve bronzane medalje u konkurenciji devojčica od 10 i 11 godina.

U kategoriji starijih takmičara, Minja Živković je u konkurenciji devojaka od 18 do 20 godina osvojila bronzanu medalju u katama.

Takmičenje je okupilo oko 350 najboljih karatista iz Srbije, Severne Makedonije, Grčke, Albanije, Turske, Rumunije i Bugarske.