Poraz odbojkaša Radničkog u završnici za infarct - iKragujevac

Još jedan „tesan“ poraz pretrpeli su odbojkaši Radničkog u BPŠ Super ligi Srbije. Baš kao i u susretima sa Vojvodinom i Novim Pazarom, Kragujevčani su i na gostovanju Mladom radniku u Požarevcu izgubili bitku u taj-brejku – 2:3 (17:25, 25:21, 25:21, 28:30, 17:19).

Sjajna odbojkaška predstava, puna preokreta i uzbuđenja, viđena je na parketu Sportskog centra „Požarevac“. Domaćin je poveo, Kragujevčani preokrenuli rezultat i došli nadomak trijumfa u četvrtom setu, da bi konačan rasplet usledio u taj-brejku, u kome su Požarevljani posle velike drame došli do velikog trijumfa.

Dugo je trebalo odbojkašima Radničkog da dođu do svoje prepoznatljive igre. Prvi set je maltene „bačen niz vetar“, budući da je ekipa Mladog radnika bez većih rezultatskih trzavica rešila ovaj period igre u svoju korist – 25:17.

Drugi set doneo je veću neizvesnost. Požarevljani su u ovoj deonici bili prilično neprecizni sa servis linije, a ovi „poklon“ poeni u znatnoj meri su olakšali posao Kragujevčanima na putu ka izjednačenju u setovima – 25:21 (1:1).

Velika borba vodila se i u trećem periodu, a opet su na kraju uspešniji bili učenici Ivana Blagojevića (25:21), koji su tako došli do potpunog preokreta i prilike da osvajanjem narednog seta dođu do celog plena.

I zaista, Kragujevčani su maltene tokom čitavog četvrtog seta bili u rezultatskoj prednosti, koju je domaćin uspeo da sustigne tek u samoj završnici. Usledio je uzbudljiv finiš u kome je Radnički ispustio tri meč lopte, tako da je na kraju ekipa Mladog radnika dobila ovaj set sa 30:28 i izborila taj-brejk.

A onda se odbojkašima Radničkog ponovio scenario iz prethodne dve prvenstvene utakmice protiv Vojvodine i Novog Pazara. U jednoj dramatičnoj završnici, koja definitivno nije bila za one gledaoce sa slabijim srcem, Požarevljani su isplivali kao konačni pobednici - 19:17 (3:2).

Najzapaženiji akteri u pobedničkom timu bili su Tomo Micić sa 21 i Kubanac Herardo Kala sa 17 poena.

Ako je za utehu, korektoru Radničkog Vladimiru Jekiću pripao je epitet najefikasnijeg aktera susreta sa 27 osvojenih poena. Stevanović je dodao 14, Lopar 13, a Goić 11 poena.
Kragujevčani su nakon sedmog poraza u sezoni „skliznuli“ na šesto mesto superligaške tabele, tik ispred beogradske Crvene zvezde, koju će ugostiti u narednom, šesnaestom kolu.

Ova utakmica igra se u četvrtak, 30. januara, od 17 časova na parketu „SBB hale Jezero“.
MLADI RADNIK – RADNIČKI 3:2 (25:17, 21:25, 21:25, 30:28, 19:17)