Radnički rutinski sačuvao lidersku poziciju - iKragujevac

Rukometaši Radničkog 1964 su u startnoj utakmici prolećnog dela sezone savladali ekipu „Topličanin“ iz Prokuplja rezultatom 26-19,poluvreme 12-11.

Da utakmica sa ekipom iz Prokuplja neće biti laka,znalo se i pre početka.Nakon sjajnog trijumfa u osmini finala Kupa Srbije,Kragujevčani su se prešaltali na primarni cilj-borbu za ulazak u viši rang.Rezultatska klackalica na semaforu je dugo trajala,smenjivale su se ekipe u vođstvu sve do pogotka i večeras odličnog Veselina Stevanovića u 20-om minutu i 2 gola prednosti (10-8).Nedugo zatim Radnički ima i 3 razlike ( 12-9,25.min),no žilavi gosti smanjuju i na poluvreme se odlazi rezultatom 12-11.

Početak drugog dela igre je protekao u sličnom ritmu sve do 40-og minuta ( 16-14).Stiče se utisak kao da se čekao trenutak da se „upali mašina“ i da Kragujevčani krenu da melju protivnika,a to se dogodilo upravo tada.Spustio je roletnu golman Nenad Lekić,koji je brojao do 15 odbranjenih šuteva,pojačana je agresivnost u odbrani i raznovrsna rešenja u napadu i prednost domaćih je počela da raste.Uz par atraktivnih poteza Vukovića,Stanojeva i Tomića,burno propraćenih u publici,domaći igrači rutinski privode utakmicu kraju konačnim rezultatom 26-19.

U redovima Radničkog najefikasniji su bili Dobrosavljević sa 6 i Vuković i Tomić sa po 5 pogodaka, dok su se kod Prokupčana golgeterski istakli Nikolić sa 5 i Stefanović sa 4 postignuta gola.