Radnički posustao u završnici, Vojvodina slavila u ''Jezeru'' - iKragujevac

Sport

Odbojkaši Radničkog su posle velike drame izgubili od Vojvodine rezultatom 3:2 u derbiju 14. kola Wiener muške odbojkaške lige.

Start meča u hali ''Jezero'' je najavio težak duel, prvi set je odlučen tek posle 34 minuta, a iako je Radnički na prvi tehnički tajm-aut otišao sa 8:3, set je dobio na razliku, rezultatom 31:29.

U drugom setu je gostujući tim imao lak posao, od starta su nametnuli svoj stil igre i deonicu rešili sa 25:17, da bi Radnički na sličan način uzvratio, 25:18 u trećem setu.

Četvrti je posle preokreta dobila ekipa Vojvodine, a u petom ni u jednom trenutku nije dozvolila domaćem timu da se vrati.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Dražen Luburić sa 25 poena, Milan Katić je dodao 19, a na drugoj strani bolji od ostalih bili su Uglješa ili sa 22, odnosno Dušan Vulović sa 17 poena.