Fudbaleri Radničkog kaznili slabu igru Partizana - iKragujevac

Fudbaleri Radničkog, u poslednjoj utakmici 23. kola Super lige, igrali su danas u Beogradu sa ekipom Partizana nerešeno 1:1.

Kragujevački klub je prekinuo seriju od 12 pobeda „crno-belih“ u međusobnim okršajima od 2001. godine.

Fudbaleri Radničkog su se hrabrom i napadačkom igrom suprotstavili uzdrmanom Partizanu i osvojili vredan bod na stadionu u Beogradu.

Da nisu došli da se predaju Kragujevčani su pokazali već u 2. minutu kada je Evandro precizno šutirao, ali je golman Partizana, Popović, dobro intervenisao.

Beograđani su prvu priliku na utakmici pretvorili u pogodak.

U 12. minutu, posle loše reakcije odbrane Radničkog, lopta je došla do Meniga kome nije bilo teško da donese prednost domaćinu.

Nakon toga domaćin je stao.

Inicijativu je imao Radnički koji je u drugom poluvremenu sve više pritiskao beogradski tim.

Trud se isplatio u 80. minutu kada je Vidosavljević lepim golom izjednačio rezultat.

Mogao je Radnički i do pobede da je Maksimović iskoristio šansu nekoliko minuta kasnije, ali je ostalo 1:1.

Partizan je slabom igrom, pogotovo u drugom poluvremenu, još jednom pokazao da se nalazi u očajnoj formi.

Ispostavilo se da je za trenera Gordana Petrića ovo bio kraj epizode na klupi Partizana.

Radnički je ostao na osmoj piziciju na tabeli. Narednu utakmicu kragujevački superligaš odigraće u četvrtak na stadionu „Čika Dača“ protiv TSC-a iz Bačke Topole.