Ekipe JKP „Šumadija“ Kragujevac danas, utorak, 16. septembra, sprovode brojne aktivnosti na uređenju i održavanju komunalne infrastrukture na teritoriji grada, u skladu sa planiranim programom.
Radovi obuhvataju različite segmente:
-
Sanacija raskopanih površina u ulicama Slobodana Perovića, Skerlićevoj (MZ Erdoglija) i Ljube Davidovića (MZ Sušica).
-
Izrada bankina u Ulici Majinićko brdo (MZ Opornica).
-
Rehabilitacija parking prostora u Ulici Nikole Pašića (MZ Centar).
-
Sanacija puteva kamenim materijalom na području MZ Uglješnica i MZ Bresnica.
-
Označavanje horizontalne signalizacije – razdelne i ivične linije u Ulici Save Kovačevića (MZ Bubanj).
-
Obeležavanje pešačkih prelaza i ostalih oznaka na kolovozu u ulicama Oktobarskih žrtava (MZ Grošnica) i Blaže Hadživukovića (MZ Veliko polje).
Pored radova na saobraćajnoj infrastrukturi, u toku su i redovne aktivnosti na održavanju javne higijene, uključujući ručno i mašinsko čišćenje ulica, prikupljanje otpada sa javnih površina, kao i noćno pranje saobraćajnica.
Dnevno pranje ulica danas se sprovodi u ulicama Braće Petković (MZ Palilule) i Spasenije Cane Babović (MZ Bagremer).
Takođe, izvode se radovi na krčenju nepoželjne vegetacije pored lokalnih puteva u MZ Komarice, kao i košenje uređenih zelenih površina u naseljima Bagremer, Vašarište i Erdoglija.
Na više lokacija u gradu vrši se orezivanje grana i uklanjanje suvih stabala, posebno u ulicama Kralja Milana IV (MZ Vašarište), Janka Veselinovića (MZ 1. maj) i Save Kovačevića (MZ Bubanj), dok se u centru grada sprovodi uređivanje šiblja.
Ekipe JKP „Šumadija“ su angažovane i na otklanjanju kvarova na mreži javnog osvetljenja kako bi se obezbedila bezbednost i kvalitetnija usluga građanima.

