Radnički 1923 ubedljiv protiv Mladosti - iKragujevac

Vesti
Fudbaleri Radničkog 1923 prekinuli su seriju od četiri uzastopna poraza u Super ligi.

U meču 12. kola prvenstva, kragujevački tim je danas na stadionu „Čika Dača“ ubedljivo pobedio ekipu Mladosti iz Novog Sada rezultatom 3:0.

U slaboj fudbalskoj predstavi na stadionu u Kragujevcu, Radnički je lako savladao ekipu Mladosti iz Novog Sada i zabeležio važnu pobedu posle četiri poraza u nizu.

Kragujevčani su inicijativu na startu utakmice krunisali vođstvom u 10. minutu meča.

Pogodak je postigao hrvatski napadač Marko Šimić koji je debitovao u dresu Radničkog.

Na drugi gol čekalo se do završnice prvog poluvremena kada je nakon starta golmana Milojevića nad Vidosavljevićem dosuđen penal za Kragujevčane.

Najstrožu kaznu sigurno je izveo upravo Vidosavljević koji je povisio prednost domaćina.

Kragujevčani su trijumf potvrdili u 57. minutu kada je Vidosavljević postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Pobeda Kragujevčana mogla je da bude i ubedljivija.

Do kraja meča dobre prilike imali su Čolović i još jedan debitant u domaćem timu, Brazilac Evandro Da Silva, ali je ostalo 3:0 za Radnički.

Ekipa iz Novog Sada, koju predvodi bivši trener Radničkog Aleksandar Linta, razočarala je igrom na stadionu „Čika Dača“.

Mladost je ostala na pretposlednjem mestu na tabeli sa osam bodova.

Sledi dvonedeljna pauza u prvenstvu zbog obaveza reprezentacije Srbije.

Prvenstvo će biti nastavljeno 1. oktobra kada će Radnički igrati u Subotici sa ekipom Spartaka.