Jedna osoba je poginula, a dve su povređene u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na Ibarskoj magistrali u mestu Donja Gorevnica kod Mrčajevaca. U prethodnoj saobraćajnoj nesreći na Ibarskoj magistrali četvoro mladih poginulo je u direktnom sudaru BMV-a i "dačije" u mestu Županjac. Beogradska policija je uhapsila vozača BMV-a zbog sumnje da je izazvao udes.
Saobraćajna nesreća u mestu Donja Gorevnica
U Opštu bolnicu u Čačku primljene su tri osobe, od kojih je jedna zbog zadobijenih povreda preminula.
Do nesreće je došlo prilikom sudara kamiona i putničkog vozila marke "jugo".
Saobraćaj na tom delu Ibarske magistrale je bio u prekidu.
Zbog Sabora trubača u Guči i odlaska na godišnje odmore, pojačan je saobraćaj na toj magistrali pa je potreban dodatni oprez.
Ona je dodatno opterećena jer je na deset dana zatvoren deo auto-puta Ljig–Preljina zbog spajanja sa delom auto-puta od Obrenovca.
Saobraćajna nesreća u mestu Županjac
Saobraćajna nesreća se dogodila sat posle ponoći, kod skretanja za Bogovađu na Ibarskoj magistrali.
Kako RTS nezvanično saznaje, sudarili su se BMV i "dačija", u kojoj su stradale tri osobe. Poginula je i jedna devojka iz BMV-a, u kom su se nalazila i tri mladića.
Četiri osobe su povređene u ovom udesu i prevezene su u Urgentni centar. Dvoje su u teškom stanju. Muškarac se nalazi na Odeljenju hirurgije, a jedna žena je na intenzivnoj nezi. U toku je dijagnostika druga dva pacijenta.
Jutros su na mestu nesreće bili samo tragovi sletanja automobila u livadu pored magistrale, dok su sinoć na licu mesta bile brojne ekipe Hitne pomoći i policije.
Uhapšen je vozač BMV-a zbog sumnje da je izazvao udes.
Saobraćaj je do pred zoru bio obustavljen.
Samo u julu ove godine 63 osobe su stradale u saobraćajnim nesrećama.