U narednim danima će se pratiti epidemiološku situacija, i na osnovu toga će biti doneta odluka o pooštravanju mera. U tom smislu, Krizni štab će odlučivati o zatvaranju skijališta.
Kako je rekao Prof. dr Branislav Tiodorović gostujući na TV Prva, ta mera bi se verovatno odnosila na predstojeći vikend, uz dodatnu kontrolu poštovanja mera.
- Taj vikend je nakritičniji, zbog povećanog broja gostiju. Ako bismo zatvorili skijališta, ostali bi verovatno da rade restorani u planinskim centrima, i slični objekti, uz naravno, jaču kontrolu poštovanja mera - naveo je Tiodorović.
Prema njegovim rečima, logično je da bi zatvaranje žičare značilo manje interesovanje za planinski centar, ali će se gledati da to toga ne dođe.
On je rekao i da će povećana kontrola u zimskim centrima biti pojačana posebno na Kopaoniku i Zlatiboru, budući da, kako je rekao, odatle dolazi najveći broj obolelih od korona virusa
- Razmišlja se i o tome da radno vreme tržnih centara bude skraćeno do 16 časova vikendom - kazao je Tiodorović ranije danas za Telegraf.