Naplativost komunalnih i drugih usluga u Kragujevcu zadovoljavajuća
18
Ned, Maj

Vesti
Javno stambeno preduzeće Kragujevac podnelo je 3.000 predloga javnim izvršiteljima za prinudno izvršenje svih komunalnih i drugih usluga koji su u sistemu objedinjene naplate.

Ukupna vrednost ovih potraživanja je negde oko 50 miliona dinara.

Javno stambeno preduzeće Kragujevac pokrenulo je izvršni postupak prinudne naplate zaostalih dugovanja za komunalne usluge prema građanima koji nisu izmirili svoje mesečne obaveze.

U januaru visina dugovanja bila je više od 100 miliona dinara, a zahvaljujući građanima koji su u međuvremenu izmirili svoja dugovanja, potraživanja su prepolovljena.

Većina Kragujevčana je, da bi izbegli nepotrebne dodatne troškove, izmirila svoje dugove za komunalne usluge.

Predlogom za prinudno izvršenje obuhvaćene su svi računi iz prošle godine, koji obuhvataju komunalne i druge usluge, zaključno sa 30. novembrom 2022.

Javno stambeno preduzeće podnelo je predloge za izvršenje i za nizmirivanje obaveza po osnovu reprograma iz ranijih godina, pošto su i tu velika dugovanja.

Pratite nas na našemTELEGRAM kanalu

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu