ZUM Kragujevac: Intenzivan dan za hitnu pomoć – desetine intervencija i pregleda
15
Pon, Jun

Vesti

Ekipe Zavoda za urgentnu medicinu u Kragujevcu imale su iza sebe još jedan zahtevan dan, sa velikim brojem intervencija i pregleda u prethodna 24 sata.

Kako je saopšteno, realizovano je ukupno 46 izlazaka na teren, od čega 27 tokom dnevne smene i 19 u noćnim satima. U ambulanti je pregledano 66 odraslih pacijenata, dok je na javnim mestima zabeleženo devet intervencija.

Tokom dana, lekarsku pomoć najčešće su tražili građani sa povišenim krvnim pritiskom, vrtoglavicom i respiratornim tegobama, uključujući astmatičare. U noćnim satima dominirali su pacijenti sa hipertenzijom i problemima sa disanjem.

Iz ZUM-a apeluju na građane da redovno kontrolišu svoje zdravstveno stanje, posebno hronični bolesnici, kako bi se smanjio broj hitnih intervencija i pravovremeno reagovalo na eventualne tegobe.

Pratite nas na našemTELEGRAM kanalu

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu