Zbog sanacije kvarova na vodovodnoj mreži, u sredu 21. januara 2026. godine doći će do privremenih isključenja vode u više delova Kragujevca. Radovi će se odvijati prema sledećem rasporedu:
U naselju Pivara, u Ulici Stojana Protića, voda će biti isključena u periodu od 8 do 12 časova zbog popravke ulične vodovodne linije.
Na teritoriji Bresnice, na uglu Kosovske ulice i Ulice Bože Kozomarića, planirani su radovi od 12 do 15 časova, dok će u Ulici Milutina Todorovića voda biti privremeno obustavljena od 15 do 18 časova, takođe zbog sanacije ulične mreže.
U naselju Lepenica, u Ulici Lepenički bulevar, od 8 do 12 časova izvodiće se radovi na vodovodnoj cevi profila DN 500.
Stanovnici Beloševca, u Ulici Milivoja Bankovića Sićka, bez vode će biti od 12 do 15 časova usled popravke ulične linije.
U Grpšnici, u Ulici Oktobarskih žrtava, planirano je isključenje vode od 15 do 18 časova zbog radova na mreži.
U naselju Vašarište, u Ulici Mirka Jovanovića, od 8 do 12 časova vršiće se popravka kućnog priključka, dok će u Petrovcu, u Ulici Miroslava Slovića, voda biti isključena od 12 do 15 časova zbog intervencije na uličnom vodovodu.
Na području Erdodglije, na uglu ulica Dimitrija Tucovića i Prvoslava Stojanovića, u periodu od 15 do 18 časova planirana je popravka hidranta, što će usloviti privremeni prekid u vodosnabdevanju.
Iz nadležnog preduzeća napominju da je plan isključenja podložan izmenama u slučaju nepredviđenih okolnosti tokom izvođenja radova ili pojave novih, većih havarija.

