Velika posećenost na vašaru povodom praznika Svetih cara Konstantina i carice Jelene
05
Čet, Jun

Vesti

Na platou Šumadija sajma danas je održan tradicionalni vašar u čast verskog praznika Sveti car Konstantin i carica Jelena, u organizaciji JKP „Šumadija“ Kragujevac. Manifestacija je i ove godine privukla veliki broj posetilaca zahvaljujući bogatoj ponudi i sunčanom vremenu koje je dodatno doprlo atmosferi.

Vašarska ponuda bila je raznovrsna – prodavci iz svih krajeva Srbije, ali i iz inostranstva, izložili su raznoliku robu. Građani su imali priliku da po pristupačnim cenama kupe proizvode široke potrošnje, domaće rukotvorine, igračke, nameštaj, odeću i obuću, nakit, cveće, kao i brojne slatkiše i specijalitete.

Kako ističu organizatori, vašar je tradicionalna manifestacija koja neguje duh starog Kragujevca i okuplja sve generacije, a za mnoge su upravo ovakvi događaji prilika da pronađu jedinstvene predmete i uživaju u druženju na otvorenom.

Ovaj događaj jedan je od tri godišnja vašara koja se održavaju u Kragujevcu. Do kraja godine građane očekuju još dva – Krstovdanski i Vavedenjski vašar.

Pratite nas na našemTELEGRAM kanalu

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu