OVE STVARI NIKADA NE KUPUJTE POLOVNE, a posebno ne u kragujevačkim "second hand" radnjama!
12
Pon, Maj

Vesti

Mnogi gradovi imaju velike buvlje pijace a na svakom koraku se nalaze seknd hend prodavnice. Poslednjih godina ta se navika učvrstila i u Kragujevcu. Prodavnice polovne robe su sve bolje organizovane i imaju sve bolju ponudu.

Kako bilo, kupovati polovnu robu je poželjno i korisno, štedi se novac, ali neke predmete je ipak pametnije kupiti nove.

1. Kreveti, kauči i slični komadi nameštaja

Bez obzira imate li običaj polovnu robu da skupljate sa ulice, ostavljenu kraj nekog kontejnera, ili odlazite u specijalizovane radnje, rizik s kupovinom dušeka, kauča i sličnih komada nameštaja je u - stenicama. I nisu samo stenice u pitanju, koje usput rečeno nije ni lako ni jeftino eliminisati, tu su i buve, dlake, perut i razne druge nevidljive gadosti.

2. Kolevke i dečji kreveti

Kupovanje polovne dečje odeće, igračaka pa i nameštaja je sasvim normalna stvar i štedi neverovatno mnogo novca jer se deca brzo zasite istih igračaka i brzo prerastu odeću. Međutim, u periodu od 2007. do 2011. povučeno je gotovo 10 miliona takvih proizvoda samo s američkog tržišta jer nisu ispunjavali sve sigurnosne propise. 

3. Kacige

 Možda na prvi pogled može delovati da je u dobrom stanju, no pri prethodnom je korištenju moglo doći do oštećenja koje nije vidljivo, ali je ozbiljno.

4. Kupaći kostimi i donje rublje

Obe ove vrste odevnih predmeta trebale bi se kupovati nove. Uprkos pranju nije preterano higijenski jer nikada ne znate koliko se bakterija, telesnih tečnosti i sličnih izlučevina može zadržati, a da vi ni ne znate.

5. Kozmetika

Da kozmetiku kupujete novu, to je takođe nešto što nalaže zdrav razum. Ne samo da biste se mogli zaraziti kojekakvim prenosivim kožnim bolestima, već je lako moguće da je toj kozmetici istekao rok trajanja i da verovatno više nije dobra za vašu kožu. Ako želite nešto jeftinije, pokušajte sami da napravite sopstvenu kozmetiku.

Kupovina polovne robe uvek je kocka i koliko god štedi novac, ipak treba biti oprezan.
U nekoliko kragujevačkih prodavnica polovne robe rekli su da se ta garderoba zapravo ne nosi na hemijsko čišćenje, već na dezinfekciju, što je "pola" uobičajenog procesa hemijskog čišćenja. Međutim, kako kažu to je dovoljno da se ubiju sve bakterije. Tvrde da nakon toga ne može da dođe do bilo kakve reakcije na koži, do alergije, što je i najvažnije.

Šef jednog od lanaca prodaje polovne robe rekao je da garderobu nije moguće uvesti bez papira o dezinfekciji i da je zbog toga neophodno da se na granici vrši provera. Nju obavlja zdravstvena inspekcija. 

Pratite nas na našemTELEGRAM kanalu

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu