Mesečna primanja variraju u odnosu na nivo obrazovanja i stručnosti.
Da nemaju samo evropske zemlje visok standard pokazuje primer Australije u kojoj se plate kreću od 3 900 do 4 800 evra. Ako dobro poznajete engleski jezik i imate bar tri godine radnog iskustva na pola ste puta da nađete solidno plaćeni posao.
Na listi deficitarnih poslova se nalazi širok spektar zanimanja od knjigovođa, menadžera, medicinskih radnika do onih zanatlijskih poput tesara, bravara i vodoinstalera. Poso medicinske sestre je plaćen oko 3 000 eura, lekari i računovođe mesečno dobijaju 4 500, a oni manje kvlaifikovani plaćeni su oko 2 500 evra.
Iako su plate solidne, iznajmljivanje stana u Australiji je skupo ukoliko odlučite da sami živite. Cene iznajmljivanja stanova su približno iste svuda, kao i rate kredita za kuću, što u proseku iznosi oko 1 200 evra.
Kada bismo pretvorili u dinare, za hleb biste tamo morali da izdvojite 170 dinara, mleko 200, a dnevna karta za prevoz iznosi oko 750 dinara. Pored australije, Srbi se često odlučuju za Kanadu kao mesto za život, gde su medicinski radnici najtraženiji i plaćeni čak 10 000 evra.
Na radnu vizu u Australiji čeka se u proseku oko 6 meseci, pa je bolje uzeti turističku, z apočetak. Postoje dve vrste viza, jedna se dobija od poslodavca , a druga je „ Program migracije opštekvalifikovanih radnika“ i nju imaju oni koji nemaju garanciju od poslodavca.
Za radnu vizu zahtev se podnosi elektronskim putem preko VEVO (Visa Entitement Verification Online), a podnosioci moraju imati položen IELTS test poznavanja jezika i od 18 do 45 godina. Što se IT stručnjaka tiče, pravi izbor je Amerika, gde se plate kreću i do 6 000 evra.