TRAGEDIJA U SRBIJI: Dečak poginuo u novom automobilu svog druga
05
Pon, Maj

Vesti

Nenad Ranisavljević (16) iz Kupinova poginuo je na ulasku u Ašanju kod Pećinaca kada je Petar S. (25) tek kupljenim automobilom „alfa romeo“ iz nepoznatog razloga prešao u suprotnu traku i direktno se sudario s vozilom koje im je dolazilo u susret.

Kako saznajemo, težak udes dogodio se u sredu, oko 23 sata, kada je automobil „alfa romeo“ u kojem su se nalazili Nenad i Petar naleteo na automobil „folksvagen pasat“, kojim je upravljao Jovan B. (21).

- Ovo je velika tragedija za naše selo! Šta se tačno dogodilo, ne znam, u Kupinovu pričaju da je Petar S. pre dva-tri dana kupio novi automobil i da je hteo da se pohvali. Seo je sa Petrom kako bi isprobali auto, međutim, došlo je do tragedije. Pre toga su bili u piceriji u centru Kupinova. Petar je častio, jer je hteo da proslavi kupovinu novog automobila, a posle toga su se vozili po okolini. Nenad se nalazio na mestu suvozača i prilikom direktnog sudara mu nije bilo spasa - ispričala nam je komšinica porodice Ranisavljević.

Nenad Ranisavljević je poginuo na licu mesta, dok je Petar S. povređen i prebačen u Opštu bolnicu u Sremskoj Mitrovici.

- Zašto su se vozikali naokolo? Zašto su uopšte ušli u auto i zašto su hteli da se vozaju, to znaju samo njih dvojica! Mladić koji je vozio je, valjda, malo popio… Na krivini je ušao u suprotnu traku i direktno udario u drugi automobil. To je bilo na samom ulazu u Ašanju. Nenad je ostao na mestu mrtav. Bio je dobar dečko, miran i povučen! Ne znam otkud on u društvu s tim Petrom? Nije mi jasno kako se uopšte našao sa njim u automobilu? - pita se poznanik nesrećnog dečaka koji je želeo da ostane anoniman.

Meštani Kupinova juče su bili zatečeni vešću o Nenadovoj pogibiji u teškoj saobraćajnoj nesreći.

- U šoku smo jer su Ranisavljevići divna porodica! Poznajem mu oca odmalena, išao je u školu sa mojom ćerkom! Nenad je bio dobar, nikada nije pravio probleme. Ima mlađeg brata, a za vest smo saznali iz medija. Majka mu je veoma prijatna! - ispričala nam je žena koja poznaje porodicu nastradalog dečaka.

Tek krenuo u srednju školu

Prema rečima poznanika, Nenad je pohađao srednju ekonomsku školu, smer turizam.

- Završio je Osnovnu školu „Dušan Vukasović Diogen“ u Kupinovu. U septembru je krenuo u srednju školu - kažu dečakovi prijatelji.

Nenadova baka: Deco, čuvajte se!

U kući porodice Ranisavljević nastao je muk. Njegova baka Verona apelovala je na mlade da ne sedaju za volan pijani i da roditelji kontrolišu svoju decu.

- Moj unuk je seo sa starijim momkom, starijim devet godina! Nenad je išao u školu za turističkog tehničara u Novom Beogradu. Bio je dobar đak, momak kakav se samo može poželeti, trenirao je fudbal, išao na folklor... Svuda je stizao. Jednostavno, seo je sa starijim, koji je bio pijan... Šta da vam kažem! Poginuo je na licu mesta… Telo je na obdukciji u Novom Sadu. Moj unuk je poginuo, a on je živ! Mlađeg brata smo sklonili. Apelujem na omladinu da ne sedaju za volan kada piju alkohol i da roditelji kontrolišu svoju decu - ispričala je neutešna dečakova baka.

(Alo) 

Pratite nas na našemTELEGRAM kanalu

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu