Kragujevčanka, trogodišnja Nikolija Jovanović boluje od Vestovog sindroma, najtežeg oblika epilepsije, i cerebralne paralize, a za rehabilitacije, operacije, ortopedska pomagala, kao i za hipo i hidro terapije potrebna je novčana pomoć svih ljudi koji su u mogućnosti.
Nikolija je rođena u sedmom mesecu i kao prevremeno rođena beba je provela 45 dana u inkubatoru. Pri porođaju je imala moždano krvarenje kada su nastale ciste u mozgu.
Sa pet meseci se javljaju trzaji i dijagnostikovan je Vestov sindrom, najteži oblik epilepsije, koji je ostavio posledice. Jedna od teških posledica je atrofija očnih nerava. Na svakih šest meseci radi VEP test, jer Nikolija u početku nije videla apsolutno ništa, a kako vreme prolazi, sada razaznaje figure koje vidi u obrisima.
Pored svih problema, koji su prouzrokovani prevremenim porođajem, Nikolijina glavna dijagnoza je cerebralna paraliza. Ne hoda, ne sedi, ali je intelektualno očuvana i izgovara nekoliko reči.
Omogućimo da se ova draga devojčica razvija kao i njeni vršnjaci tako što ćemo prikupiti donacije za rehabilitacije, operacije, ortopedska pomagala, kao i za hipo i hidro terapije.
Pomozimo Nikoliji! Upišimo 327 i pošaljimo SMS na 3030. Njoj možemo pomoći uplatom na dinarski ili devizni račun, kao i putem linka e-doniraj.
Za Nikolijin prvi korak! Budimo humani!