10 NAJUSPEŠNIJIH NAUČNIKA U SRBIJI: Među njima i profesori sa Univerziteta u Kragujevcu
08
Čet, Maj

Vesti

Prema H-indeksu, odnosno Hiršovom indeksu koji je najrelevantniji pokazatelj naučne uspešnosti istraživača, među deset najuspešnijih srpskih naučnika, od kojih je osam samo poreklom iz Srbije, a koji su profesionalnu karijeru izgradili u inostranstvu, dvojica su sa Univerziteta u Kragujevcu.

Prof. dr Ivan Gutman, profesor emeritus Univerziteta u Kragujevcu na četvrtom mestu i prof. dr Miodrag Stojković redovni profesor na Fakultetu medicinskih nauka Univerziteta u Kragujevcu na osmom mestu.

Naš najbolje rangirani naučnik koji živi u Srbiji. Profesor na Katedri za fizičku hemiju Univerziteta u Kragujevcu, redovni član SANU, kao i Međunarodne akademije matematičke hemije, Akademije nelinearnih nauka (Moskva) i Evropske akademije (London) i od prošle godine počasni doktor nauka na mađarskom Obuda univerzitetu. Grad Kragujevac ga je 2007. godine proglasio svojim počasnim građaninom. Genetičar svetskog glasa posle dugogodišnjeg istraživačkog rada u najprestižnijim univerzitetskim klinikama i laboratorijama, redovni je profesor Fakulteta medicinskih nauka u Kragujevcu, živi i radi u Leskovcu.

Pratite nas na našemTELEGRAM kanalu

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu