Delegacija kineskog Instituta WANLI posetila Kragujevac
03
Sub, Maj

Vesti

Kragujevac je danas bio domaćin desetočlanoj delegaciji iz Kine koju je predvodio Zhao Yue generalni sekretar Instituta WANLI iz Pekinga. Sastanku koji je organizovan u Gradskoj upravi, pored Ivice Momčilovića zamenika gradonačelnika, prisustvovali su Miljan Bjeletić član Gradskog veća za kulturu, Predrag Lučić direktor Regionalne privredne komore Šumadije i Pomoravlja i Bojan Pavlović direktor Gradske turističke organizacije.

Kragujevac je grad koji neguje prijateljske odnose sa brojnim gradovima u zemlji i svetu, rekao je pored ostalog Ivica Momčilović zamenik gradonačelnika i podsetio da Kragujevac već ima grad pobratim u Kini, a to je Sian. Prošle nedelje bili smo domaćini i delegaciji umetničko – kulturnih poslenika kineskog grada Sudžoua i na taj način širimo međunarodnu saradnju sa Kinom na obostrano zadovoljstvo.

Institut WANLI ima za cilj promovisanje saradnje između kineskih kompanija i kompanija u inostranstvu. U delegaciji su bili i predstavnici kompanija koje se bave logistikom, proizvodnjom medicinskih sredstava, predstavnici železničkog sektora, kao i članovi tima čiji je zadatak da promovišu kulturnu saradnju i razvoj turizma. Na današnjem sastanku razgovaralo se o uspostavljanju saradnje u više sektora, a učesnici su se složili da je najrealnije započeti saradnju u oblasti kulture i turizma, odnosno promocijom turističkih potencijala grada Kragujevca, a u nekoj sledećoj fazi i u oblasti logistike.

Gosti iz Kine, nakon sastanka, posetili su Muzej Stara livnica, zgradu Stare skupštine i Muzej “21. oktobar”.

 

Pratite nas na našemTELEGRAM kanalu

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu