NESVAKIDAŠNJI HOBI: Mića pravi skulpture od snega koje OSTAVLJAJU BEZ DAHA (FOTO)
30
Sre, Apr

Vesti

Mića Vasić (62) iz Kragujevca, iako po struci električar, u slobodno vreme pored brojnih interesovanja ima i jedan nesvakidašnji hobi. Naime, kako kaže, raduje se zimi kao dete al samo iz jednog razloga, da bi mogao da napravi skulpture od snega.

- Pre desetak godina počeo sam da oblikujem sneg u različite skulpture, uglavnom po dečjoj želji i da napravim nešto drugačije od klasičnog Sneška belića. Volim da provodim vreme sa decom, sakupimo sneg na gomilu i onda se prepustimo mašti na volju, iako ruke promrznu, ideja ne manjka, pa tako nastane Snežana, Sneško debeljko, lavić, zmaj - kazao je Mića Vasić.

11111111.webp

Ovaj umetnik za sneg, kroz šalu kaže, da mu ništa nije teško da napravi jer, dečji osmeh i njihova radost nemaju cenu.

- Snežana je bila visoka skoro tri metra, pravio sam je nepuna tri sata, promrznu ruke pa malo koristim špatulu da urežem sitnije detalje, malo lopatom dok su grublji radovi. Uglavnom mi tada pomažu deca i dok oni trčkaraju oko mene i sa nestrpljenjem iščekuju kako će to da izgleda ja njihove želje pretvorim u stvarnost i nije mi teško, koliko god da je hladno - priča uz osmeh Mića.

2222.webp

Ipak, zbog tople zime i nedostatka snega ove godine, i on i deca nemaju mogućnost da uživaju, ali zato kada padne sneg Mića ga oblikuje i sačuva bar za nekoliko dana.

(Top press, Blic)

Pratite nas na našemTELEGRAM kanalu

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu