U Kragujevcu osvanule RASISTIČKE poruke (FOTO)
19
Pon, Maj

Vesti
U Kreativnom parku, omiljenom mestu za igru i druženje najmlađih Kragujevčana, jutros je na jednoj od sprava osvanuo natpis sa rasističkom porukom i nacističkim simbolom.

U 21. veku, u kome nas ovi simboli podsećaju na najveća stradanja čovečanstva u prošlom veku, i nose poruke mržnje i netolerancije, grad Kragujevac osuđuje ovaj vandalski čin i poručuje da su sloboda, demokratija, ravnopravnost i poštovanje različitosti vrednosti na kojima se zasniva zdravo uređenje jedne zajednice, grada i države.

Zato je nedopustivo da danas, bilo gde u gradu, a pogotovo na mestu gde stasavaju nove, mlade generacije, neopterećene prošlošću i mržnjom, „kreatori“ ovih poruka, svesno ili nesvesno, daju primer nedoličnog, nasilničkog i vandalskog ponašanja.

SPD „Radnički“ koji vodi brigu o Kreativnom parku, reagovao je odmah i očistio natpis, kako bi deca i roditelji nastavili da i dalje uživaju u lepom i bezbednom ambijentu.

8-1 (3).jpg

7 (8).jpg

1-16 (5).jpg

Pratite nas na našemTELEGRAM kanalu

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu