Radnički 1923 dobio novo defanzivno pojačanje: Nikola Marjanović stiže iz Tekstilca
13
Pet, Jun

Sport

Fudbalski klub Radnički 1923 iz Kragujevca nastavlja sa jačanjem tima za predstojeću sezonu. Najnovije pojačanje crveno-belih je Nikola Marjanović, doskorašnji kapiten Tekstilca iz Odžaka i jedan od najpouzdanijih štopera prethodnog izdanja Super lige Srbije.

Marjanović, koji ima 27 godina, potpisao je trogodišnji ugovor sa kragujevačkim superligašem. Prošle sezone upisao je čak 36 nastupa za Tekstilac, potvrđujući status lidera i ključnog igrača tima.

„Kada su me pozvali iz Radničkog, nisam imao dilemu. Klub ima tradiciju, odlične navijače i mesto koje zaslužuje u srpskom fudbalu“, izjavio je Marjanović nakon potpisivanja ugovora.

Novi defanzivac Radničkog istakao je i da mu se dopada filozofija igre trenera Kragujevčana.

„Privukao me sistem igre. Iako još nikog ne poznajem lično, tim mi nije nepoznat. Dopada mi se napadački pristup i verujem da ću se brzo uklopiti“, rekao je Marjanović.

Ovim transferom, uprava Radničkog najverovatnije zaokružuje potragu za štoperima, što znači da je povratak Besima Šerbečića – o kojem se spekulisalo prethodnih dana – trenutno van planova.

Radnički, koji se sprema za novo učešće u evropskim kvalifikacijama, pokazuje jasnu ambiciju da se i ove sezone bori za vrh srpskog fudbala.

Pratite nas na našemTELEGRAM kanalu

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu