Mega Vizura opet bolja od Radničkog - iKragujevac

Košarkaši Radničkog poraženi su na gostovanju Mega Vizuri 87:85 (22:15, 20:19, 24:26, 21:25) u desetom kolu Superlige. Mega Vizura, vođena fenomenalnim Novicom Veličkovićem, je drugi put ove sezone savladala ekipu Miroslava Nikolića.

Megu je do pobede predvodio Novica Veličković sa 37 poena i osam skokova, a samo još dva igrača postigla su dvocifreni broj poena - Vasilije Micić i Boban Marjanović po 11.

Radnički je loše otvorio utakmicu i dozvolio domaćinu da se do poluvremena rezultatski odlepi ali je u trećoj četvrtini uspeo da stigne prednost Mege i smanji je na pola koša razlike.

U ekipi Radničkog istakli su se Sinovec sa 27, Vajt sa 19 i Borisov sa 17 poena, ali njihove sjajne partije nisu bile dovoljne da Kragujevčani odnesu pobedu iz SC "Vizura".

Radnički je ovim porazom dodatno zakomplikovao svoju situaciju, jer do kraja šampionata ima jako težak raspored a za plasman u ABA ligu biće mu potrebne minimum dve pobede, uz uslov da savladaju Vojvodinu u Novom Sadu.