Košarkaši Radničkog deklasirali Metalac - iKragujevac

Sport

Košarkaši kragujevačkog Radničkog savladali su Metalac u hali ''Jezero'' rezultatom 86:66 , čime su vezali treći uzastopni trijumf posle serije od četiri poraza.

Ekipa Miroslava Mute Nikolića potvrdila je da se nalazi u usponu forme u poslednje vreme. Prvo poluvreme nije nagoveštavalo ovako ubedljiv trijumf Radničkog. Gosti iz Valjeva su bolje počeli, prvu četvrtinu dobili sa 21:15, da bi u drugoj Radnički zaigrao nešto bolje, uhvatio priključak i posle 20 minuta igre rezultat je bio izjednačen - 34:34.

Ipak, u nastavku znatno drugačija slika. Radnički mnogo bolji rival, prednost Kragujevčana rasla je iz minuta u minut, pa je pitanje pobednika ubrzo bilo rešeno.

Nikolić, Birčević, Ćapin i Sinovec predvodili su Radnički sa po 14 poena, a na drugoj strani jedini raspoložen bio je Vladimir Dašić sa 25 poena.