Drim tim u finalu Kupa Evrope! - iKragujevac

Radnički se plasirao u finale Kupa Evrope, pošto je i u revanš utakmici u gostima pobedio mađarski Debrecin sa 12:10 (1:3, 5:1, 3:3, 3:3).

Posle trijumfa u Kragujevcu od 9:6, vaterpolisti Radničkog su i u Debrecinu bili bolji od istoimenog rivala i trijumfom rezultatom 12:10 (1:3, 5:1, 3:3, 3:3) potvrdili plasman u finale Kupa Evrope!

Predvođeni iskusnim Tamašom Vargom i Đorđetijem, domaći tim je bolje ušao u meč i posle prve četvrtine stekao dva gola prednosti - 3:1.

Ipak, Kragujevčani nisu dozvolili da im se istopi prednost iz prvog meča i već u drugoj četvrtini napravili su preokret. Čak pet golova postigla je ekipa Dejana Udovičića u ovom delu igre, primila samo jedan i već tada izborila mirnu završnicu meča.

Burić je sa četiri gola bio najefikasniji u Radničkom, Gak je postigao tri, Filip Filipović dva, a Udovičić, Đorđe Filipović i Zloković po jedan gol.

Rival Kragujevčanima u borbi za titulu biće bolji iz italijanskog polufinala - Savona ili Florencija.

izvor: sportske.net