Novak Đoković se plasirao u polufinale US Opena - iKragujevac

Novak Đoković se plasirao u polufinale US Opena pobedom nad Južnim, kome je prepustio jedan set, a u narednoj rundi igraće protiv iznenađenja Vavrinke koji je eliminisao branioca titule, Endija Marija.

Prvi reket sveta je u četvrtfinalnomduelu bio bolji od iskusnog Rusa, Mihaila Južnog, koga je savladao rezultatom 3:1.

Ubedljiv u prva dva seta, Đoković je sa 6:3 i 6:2 stigao do lagane prednosti od 2:0.

Ipak, Rus se nije predavao, pa je u trećem setu uzvratio Novaku i oduzeo mu set rezultatom 6:3 i prekinuo Noletov niz od 14 vezanih setova na turniru.

Ali, Đoković je svoju sjajnu formu i ozbiljnu nameru da stigne do samog finala, pa i trofeja, potvrdio igrom u poslednjem setu u kom svom protivniku nije dozvolio niti jedan gem.

Na krilima sedme vezane pobede, Đoković u polufinalu igra protiv Stanislasa Vavrinke koji je ranije juče održao čas tenisa aktuelnom šampionu US Opena, Endiju Mariju.

Iako ima ubedljivih 13:2 u međusobnik duelima protiv Vavrinke, Novak će morati da bude krajnje obazriv u noći između subote i nedelje.

Inače, drugi polufinalni par čine Rafael Nadal i Rišar Gaske.

Izvor: sportske.net