Premijer Srbije Ivica Dačić izjavio je da će sa prvim potpredsednikom vlade Aleksandrom Vučićem možda sledeće nedelje razgovarati o formiranju privremene uprave o Beogradu, a potom i o personalnim rešenjima, a ministar saobraćaja i predsednik Gradskog odbora SPS-a Aleksandar Antić najavio je za danas ili sutra početak konsultacija na nivou vlade o formiranju privremenog organa uprave u Beogradu i o raspuštanju Skupštine grada.
Dačić je novinarima u Pančevu, posle obilaska rafinerije, rekao da se još nije razgovaralo o formiranju privremene uprave u Beogradu i da će Vučić i on možda sledeće nedelje o tome razgovarati, a da bi se krajem te sedmice razgovaralo o personalnim rešenjima ko bi sve ušao u privremeno veće.
"Neke stranke su htele, a neke nisu, neki se nalaze u gradskoj skupštini, sve to treba dobro sabrati, pa sa takvim predlogom, za donošenje odluke i kadrovskim predlozima ići na sednicu Vlade", rekao je Dačić.
On je potvrdio da će u privremenoj upravi biti odbornici SPS i stranke koje su do sada činile gradsku skupštinu, ali da to ne mora da bude tako, jer formulacija članova zakona koji to reguliše to omogućava.
"Formulacija je takva da ne moraju biti odbornici i to daje malo širi prostor za razmišljanje i zato treba dobro razmisliti koja su to najbolja rešenja, jer su pred nama važni meseci za funkcionisanje grada, pred nama je zima", rekao je Dačić.
Antić je novinarima nakon obilaska gradilišta mosta Zemun-Borča rekao da je obaveza Ministarstva regionalnog razvoja i lokalne samouprave da obavi konsultacije sa svim strankama, pre svega sa onima koje imaju odbornike u Skupštini grada o tome da li su spremne da učestvuju u vlasti".
„Odluku će“, dodao je, „Vlada Srbije doneti nakon svih konsultacija“.
Izbori na Voždovcu 15. decembra
Zamenik predsednika Skupštine grada Beograda Zoran Alimpić raspisao je za 15. decembar izbore za Skupštinu opštine Voždovac.
"Izbori se održavaju u složenim političkim uslovima, ali verujem da će svi učesnici u izbornom procesu biti svesni odgovornosti. Pozivam građane Voždovca da iskoriste svoje zakonsko pravo i glasaju za stranke i ljude za koje veruju da će ih predstavljati na najbolji način" naveo je Alimpić u izjavi medijima.
On je pozvao sve učesnike da se ponašaju u skladu sa Ustavom, zakonima i demokratskim procedurama kako bi izbori prošli u dobroj atmosferi.
Izvor: Tanjug