Mesec dokumentarnih filmova u Domu omladine – Kino Klub utorkom tokom maja
06
Sub, Jun

Kultura

U Galeriji Doma omladine tokom maja biće organizovan program „Kino Klub utorkom“, posvećen dokumentarnim filmovima o velikim imenima svetske muzike i mode. Ljubitelji filmske umetnosti imaće priliku da svakog utorka od 21 čas uživaju u projekcijama zanimljivih dokumentaraca koji prikazuju živote, karijere i uticaj poznatih umetnika na savremenu kulturu.

Program počinje 12. maja projekcijom filma „Jean Paul Gaultier: Freak and Chic“ iz 2018. godine, koji donosi priču o jednom od najpoznatijih i najprovokativnijih modnih kreatora današnjice.

Naredna projekcija zakazana je za 19. maj, kada će publika moći da pogleda dokumentarni film „The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years“ iz 2016. godine. Film prati period turneja čuvenog britanskog benda i atmosferu koja je obeležila eru „Bitlsmanije“.

Mesec dokumentarnih filmova zatvara se 26. maja projekcijom ostvarenja „Liam Gallagher: As It Was“ iz 2019. godine, koje prikazuje život i povratak nekadašnjeg frontmena grupe Oasis na muzičku scenu.

Sve projekcije održavaju se u Galeriji Doma omladine sa početkom u 21 čas. Program je namenjen svim ljubiteljima dokumentarnog filma, muzike i savremene umetnosti.

Pratite nas na našemTELEGRAM kanalu

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu