Drim tim rutinski kroz Kikindu - iKragujevac

Vaterploisti Radničkog, popularni ''drim tim '' iz Kragujevca, savladali su ekipu ŽAK-a u Kikindi rezultatom 23:9, u poslednjem kolu ligaškog dela Prve A lige Srbije.

Kragujevčani prema očekivanju lako izašli na kraj sa ŽAK-om, ali su „železničari” uspeli da postignu zavidan broj golova, posebno u prvoj četvrtini. Rezultat po četvrtinama glasio je 4:7, 2:4, 0:7, 3:5.

Najefikasniji bili su Đorđe Bašić, Filip Filipović i Đorđe Filipović sa po četiri pogotka, Vanja Udovičić i Boris Popović dodali su po tri, Vedran Ćirković i Slavko Gak po dva, a novopečeni reprezentativac Dušan Marković jedan gol.

Zasluženi odmor dobili su golman Zdravko Radić i Damir Burić, koji nisu bili u protokolu.

Kragujevčani su tako na kratko preuzeli lidersku poziciju, ali najverovatnije samo do susreta Zvezde i Banjice, posle kojeg će „crveno-beli“ u slučaju pobede sezonu završiti na prvom mestu, sa 43 boda. Isti broj bodova sakupio je i Radnički, ali su Beograđani bili bolji u međusobnim duelima.

izvor: vkradnicki.rs