VAR, autogol i isključenje: Napredak zaustavio Kragujevčane - iKragujevac

Vesti

Fudbaleri Napretka iz Kruševca savladali su Radnički iz Kragujevca rezultatom 1:0 u meču 3. kola Superlige Srbije.

Kragujevčani su u prve dve utakmice zabeležili dve pobede, i sa šest bodova stigli u Kruševac.

No, tokom prvih 45 minuta Napredak je imao dobru šansu preko Sprema, potom su u 28. minutu imali nekoliko šuteva, ali su igrači gostujućeg sastava uspeli da se odbrane.

Tim iz Kragujevca nije uspeo da ozbiljnije ugrozi rivala, a odlučujući trenutak dogodio se u 62. minutu, kada je Momčilo Rašo jedan centaršut sa desnog boka nesrećno zakačio i sproveo u sopstvenu mrežu u prvom kontaktu sa loptom pošto je ušao u igru.

Ipak, pogodak nije priznat istog trenutka, pošto je prvobitno dosuđen ofsajd, da bi, nakon intervencije VAR sobe, ipak doneta odluka da je sve bilo ispravno.

Posao Napretku je olakšalo isključenje Filipovića nakon grubog starta u 74. minutu, takođe nakon invervencije VAR sistema.

Napredak je tako stigao do druge pobede u sezoni, dok je Radnički nakon dva vezana trjumfa po povratku u Superligu po prvi put poražen.