Ova svojevrsna zabava, može biti čak i korisna, ali sa sobom nosi i moguće opasnosti.
Pokemon Go, igrica za mobilne telefone koja je zaludela svet, omogućila je "igračima" da u realnom životu istražuju okolinu i na određenim lokacijama uhvate virtuelno stvorenje iz igre.
Instalacija igrice Pokemon Go, naime, ne vezuje korisnika za kompjuter satima, već mu naprotiv omogućava da bude van kuće i igru provede u šetnji, na čistom vazduhu.
Najnovije informacije iz SAD-a, međutim, upozoravaju na nimalo naivne opasnosti koje vrebaju u toj igri, ali i priče pojedinaca koji su se suočili sa problemima jer su se njihove kuće i objekti u kojima rade našle na meti Pokemona.
Iako na vašem televizijskom ekranu ne možete da ih vidite, u Velikom parku u Kragujevcu od nedavno postoje pokemoni. Da bi ste ih i sami videli, potrebno je da na svoj pametni telefon instalirate aplikaciju, to jest igricu Pokemon Go i na ekranu mobilnog telefona virtuelna i realna postaju jedna proširena stvarnost.
I možete da krenete u potragu za pokemonima u vašem komšiluku.
Ima milion fanova ove igrice na svim kontinentima, a starosna granica ne postoji.
I dok se neki roditelji raduju što se konačno pojavila igrica zbog koje se njihovo dete fizički aktiviralo, drugi strahuju kakve sve posledice lutanje po virtuelnoj, može da ima u pravoj stvarnosti.
Za ove Novozelanđane - finansijske, jer su iznajmili kajak da bi došli do cilja koji je bio nasred jezera. Za neke druge, igra se pretvorila u pravu noćnu moru.
Tinejdžeri iz Misurija, koji su prošlog vikenda uhapšeni jer su uz pomoć igrice namamili igrače na nesigurne lokacije i tamo ih opljačkali. Nekoliko saveznih država dalje, u Vajomingu, jedna tinejdžerka je umesto vodenog Pokemona, na obali rekle pronašla leš. Sami kreatori igrice izdali su danas upozorenje svojim igračima da ne pokušavaju baš da preskoče električne ograde ukoliko sa druge strane vide nekog retkog pokemona.