ZLATNI MOMCI: Vaterpolisti Srbije su PRVACI Evrope! - iKragujevac

Vesti

Vaterpolo reprezentacija Srbije, čijeg je tima "Uniqa" zvanično osiguranje, osvojila je četvrtu uzastopnu titulu prvaka Evrope, pošto je u finalu šampionata u Barseloni posle boljeg izvođenja petaraca savladala domaćina Španiju sa 12:10.

Nisu naši momci imali lak zadatak protiv domaćina šampionata, gubili su u prvom poluvremenu i sa dva gola, ali su u nastavku uspeli da se vrate u duel, preokrenu i izbore se za peterce, kroz koje su došli do ogromnog uspeha i nove titule šampiona Starog konetinenta.Imali su Španci veliku podršku sa tribina, no ni to im nije pomoglo da izađu na kraj sa izabranicima Dejana Savića, koji su samo potvrdili koliko su dominantni, pa su šampionat u Barseloni okončali sa savršenim učinkom, bez poraza. Na kraju, to je potvrđemno i kroz peterce, kada su naši momci pokazali koliko su psihočki bolji od protivnika, realizovali su sve pokušaje sa pet metara, a odlučujući je bio onaj koji je uputio sjajni Miloš Ćuk, koji je bio na vrhunskom nivou tokom celog šampionata.