Moćni Ćapin srušio Cedevitu! - iKragujevac

Košarkaši Radničkog pobedili su Cedevitu sa 85:77 u 15. kolu ABA lige, a heroj pobede bio je Aleksandar Ćapin, koji je dao pet trojki u poslednjoj četvrtini.

Ćapin je i prelomio meč dvema uzastopnim trojkama na dva minuta do kraja, a pobedu je potvrdio Borisov sigurnom rukom sa penala.

Najefikasniji na meču bio je Ćapin sa 23 poena (7-9 za tri, 8ast), Stefan Sinovec imao je 14 poena (6-11 iz igre, 6sk), Teriko Vajt takođe je ubacio 14 (5-14 iz igre, 8sk), kao i Ratko Varda (5-9 iz igre, 8sk).

Marko Tomas predvodio je Cedevitu sa 17 poena, 5 skokova i 2 asistencije, a Markiz Grin i Goran Suton upisali su po 15 poena. Zanimljivo je da su Radnički i Cedevita ukupno šutnuli čak 68 trojki - domaći su pogodili 12 od 33, a gosti 10 od 35.

Radnički je trijumfom zadržao šanse za plasman na fajnal for, pošto sada ima osam pobeda i sedam poraza. Sa druge strane, Cedevita ima devet pobeda i šest poraza.

U sledećem kolu petog januara Radnički gostuje Igokei u Laktašima, a Cedevita doćekuje Split u Zagrebu.