VAŽNA POBEDA: Fudbaleri Radničkog 1923 na pragu Super lige - iKragujevac

Sport

Fudbaleri Radničkog ostvarili su važnu pobedu kojom su došli na korak od plasmana u Super ligu.

Kragujevčani su danas na stadionu „Čika Dača“ savladali Trajal iz Kruševca rezultatom 1:0 i u poslednja dva kola prvenstva dovoljan im je samo bod za povratak u elitno društvo.

Posle bolnog poraza u Lazarevcu od Kolubare, fudbaleri Radničkog uspeli su da ostvare najvažniju pobedu u sezoni protiv Trajala iz Kruševca.
Radnički je dobro odigrao prvo poluvreme u kojem je mogao da stekne nedostižnu prednost i reši pitanje pobednika meča.

Već u 3. minutu Miloš Vidović je bio u prilici, ali je Gašić izbacio loptu sa gol linije.

Desetak minuta kasnije, posle dobre akcije Vićentijevića, pred golom Trajala bio je Nikodijević čiji je udarac zaustavio golman Jovanović.
Ređali su napadi i prilike pred golom ekipe iz Kruševca.

U 28. Minutu Nikodijević i Mirić nisu uspeli da donesu prednost Kragujevčanima.

Ipak, domaćin je do zasluženog vođstva došao u 36. minutu kada se posle kornera Miloš Vidović dobro snašao pred golom Trajala i postigao vodeći pogodak.

Umesto da nastave sa ofanzivnom igrom, Kragujevčani su u drugom poluvremenu stali i prepustili inicijativu igračima Trajala.

Gosti su mogli da izjednače u 52. minutu kada je Golubović šutirao glavom preko gola.

Deset minuta kasnije u dobroj poziciji našao se Matejević koji je takođe bio neprecizan.

Igrali su se Kragujevčani sa živcima svojih pristalica, ali su uspeli da na kraju zabeleže minimalnu i veoma važnu pobedu.

Dva kola pre kraja prvenstva Radnički je ostao na vrhu tabele i potreban mu je samo bod za overu plasmana u Super ligu.

Ekipa Trajala, koja je u poslednjih osam utakmica osvojila samo dva boda, naredne sezone igraće u nižem rangu takmičenja.

Radnički, koji ima dva boda više od drugoplasirane Kolubare, narednog vikenda igraće u Dobanovcima sa ekipom Budućnosti, dok će u poslednjem kolu 19. maja dočekati Jagodinu.