PRVO MESTO: Važan trijumf fudbalera Radničkog 1923 - iKragujevac

Fudbaleri Radničkog ostvarili su važan trijumf u borbi za plasman u Super ligu.

U meču 30. kola Prve lige Srbije, Kragujevčani su pobedili juče na stadionu „Čika Dača“ ekipu Loznice rezultatom 1:0.

Radnički je ostao na prvom mestu i sada ima pet bodova više od Kolubare koja je zauzela drugu poziciju na tabeli.

Upravo će se ova dva tima stastati u sredu u Lazarevcu.

Radnički je uspeo da se revanšira Loznici za poraz u prvom delu sezone i osvoji vredne bodove u borbi za plasman u Super ligu.

Posle opreznog početka utakmice, Kragujevčani su prvi zapretili u 18. minutu.

Najpre je Mirić šutirao iskosa, a u nastavku akcije Vićentijević je pogodio stativu.

Nešto kasnije ponovo se Mirić našao u dobroj poziciji, ali je bio neprecizan.

Za neiskorišćene prilike, Mirić se iskupio u 39. minutu kada je, nakon centaršuta Varjačića, majstorski glavom sproveo loptu u gol Loznice i doveo Radnički u vođstvo.

Gosti su bolje počeli drugo poluvreme i najavili bolju igru, ali je prvi priliku imao Radnički preko Ilića koji je loše zahvatio loptu glavom.

Loznica je opasno zapretila u 70. minutu kada je Milinković pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Samo minut kasnije, Radnički je ponovo imao dosta sreće, jer je najbolji strelac Prve lige, kapiten Loznice Komarčević, pogodio stativu.
Kragujevčani su pokušavali da ranije osiguraju pobedu.

U 79. minutu Varjačić nije uspeo da loptu sprovede u gol Loznice.

Gosti su mogli da izjednače u 83. minutu kada je posle greške obrane domaćina Stanojlović izašao pred gol Radničkog, ali je golman Lukić sprečio pogodak.

U poslednjim trenucima utakmice dosuđen je penal za Kragujevčane posle prekršaja nad Nikodijevićem.

Upravo je Nikodijević, kome je bio rođendan, izveo najstrožu kaznu, ali je njegovu nameru pročitao golman Ružić, pa je ostalo Radnički-Loznica 1:0.

Četiri kola pre kraja prvenstva Radnički je ostao na prvom mestu i sada ima pet bodova više od Kolubare koja je zauzela drugu poziciju na tabeli. Upravo će se ova dva tima sastati u sredu u Lazarevcu.