Fudbaleri Radničkog poraženi od Budućnosti - iKragujevac

Fudbaleri Radničkog, u utakmici 27. kola Prve lige Srbije, poraženi su u Dobanovcima od ekipe Budućnosti rezultatom 2:1.

Tri kola pre kraja prvenstva, Radnički je znatno umanjio šanse za plasman u Super ligu.

Fudbaleri Radničkog imali su terensku inicijativu u većem delu utakmice u Dobanovcima, ali nisu uspeli da dođu do pobede i važnih bodova koji bi ih zadržali u trci za plasmanom u Super ligu.

Pauza od dva i po meseca odrazila se na igru oba tima.

Ipak, zadovoljniji mogu biti igrači Budućnosti koji su uspeli da zabeleže tek četvrtu pobedu u sezoni.

Radnički je bolje počeo utakmicu i prvi zapretio već u 5. minutu kada je Varjačićev šut odbranio golman Bažalac.

Domaćin je prvu pravu priliku na utakmicu pretvorio u pogodak.

U 16. Minutu Živanović je iskoristio neopreznost odbrane Kragujevčana i doveo ekipu Budućnosti u vođstvo.

Do kraja prvog dela meča domaći fudbaleri su još jednom zapretili posle slobodnog udarca, dok je na drugoj strani u dobroj poziciji bio bek Radničkog Mijatović, ali do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata.

Radnički je imao terensku inicijativu i u drugom poluvremenu, dok se domaćin opredelio da čuva rezultat i čeka svoje šanse za gol.

Ređali su se napadi ka golu Budućnosti, ali ponovo nije bilo prave realizacije u napadu Kragujevčana.

Umesto toga, posle jedne dobre akcije Dobrijevića u 81. minutu Bubalo je postigao drugi gol za Budućnost i praktično rešio pitanje pobednika utakmice.

Do kraja meča Radnički je uspeo da u 92. Minutu preko Nikodijevića ublaži poraz.

Narednu utakmicu Radnički će odigrati u ponedeljak 8. juna kada će na stadionu „Čika Dača“ dočekati lidera na tabeli, ekipu Grafičara iz Beograda, koju je pobedio u prvom delu sezone.