Odbojkaši Radničkog nadigrali Spartak - iKragujevac

U osmom kolu Super lige Srbije, odbojkaši Radničkog nadigrali su subotički Spartak na svom parketu, rezultatom 3:1, i tako ostali na deobi prvog mesta sa novosadskom Vojvodinom.

Domaćin je loše ušao u meč, što su četvrtoplasirani Subotičani iskoristili i realizovali treću od pet set lopti (25:22). Drugi set bio je veoma neizvestan, ali su Kragujevčani bili bolji u prelomnim momentima i sačuvali šansu da ceo plen ostane u „Jezeru“ – 25:23.

U trećem i četvrtom setu Radnički je držao sve konce igre u svojim rukama, pa je na kraju zasluženo došao do trijumfa (25:21, 25:17).

Kapiten Vladimir Jekić je bio najproduktivniji sa 26 poena, uz preko 50 odsto realizacije napada (42-23). Dvocifren učinak ostvarili su još i Nikola Goić sa 12 poena i Nemanja Stevanović sa 11 poena.